Treść strony

Depilacja laserowa - twarz i ciało

Depilacja laserowa jest dziś powszechna i ogólnie dostępna dlatego przy wyborze należy kierować się nie tylko ceną, lecz przede wszystkim bezpieczeństwem, które gwarantuje nam wysokiej klasy sprzęt, wykwalifikowany specjalista oraz stosowanie się do jego zaleceń. Warto zatem wybrać zabieg depilacji laserowej urządzeniem sprawdzonym, rekomendowanym przez specjalistów i usatysfakcjonowanych klientów. Liderem wśród takich laserów jest najnowszy, najskuteczniejszy, diodowy laser LIGHTSheer® DESIRE™ firmy Lumenis, na którym pracujemy. Został on zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i estetycznej w celu usuwania zbędnego owłosienia w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm (nieprawidłowe owłosienie wywołane zaburzeniami hormonalnymi). Skuteczność jego działania oceniana jest na 95%.

 

Działanie lasera diodowego LIGHTSheer® DESIRE™
Istotą działania lasera LIGHTSheer® DESIRE™ na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego, zawierające melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa oraz destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie wzrostu aktywnego (ANAGEN). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (KATAGEN) i spoczynku (TELOGEN) są nieme na działanie lasera.

 

Efekty depilacji laserowej laserem LIGHTSheer® DESIRE™
Redukcja owłosienia zauważalna jest z zabiegu na zabieg. Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio od 4 do 12 tygodni. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40 % włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Klienci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku).

 

Jak wygląda zabieg?
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Określany jest fototyp skóry, przeprowadzana jest tzw. próba laserowa. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, sucha, nienatłuszczona. W okresie zimowym przed zabiegiem należy nawilżać skórę, ponieważ podrażnienia przy przesuszonej skórze są po zabiegu intensywniejsze. Pamiętajmy, aby między zabiegami nie stosować innej metody depilacji. Po wykonanym zabiegu unikaj gorącej kąpieli, wizyt na basenie oraz opalania na słońcu bądź w solarium.

 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej.
Przed zabiegiem należy zgolić maszynką wybraną część ciała, zostawiając pasek 2 x 2 cm, celem oceny włosa do ustawiania odpowiednich parametrów lasera przez specjalistę. Przed każdym zabiegiem nie można stosować depilacji mechanicznej typu: pęseta, wosk, depilator przez okres 6 tygodni.

 

Przeciwwskazania:
- aktywna, świeża opalenizna
- skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona
- terapia miejscowa kremami lub maściami z witaminą A i C, retinoidami np. Isotrexin, Differin, Zorac, RetruA i inne,
  kwasami  owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni, nie stosować 4 tygodnie przed każdym zabiegiem.
- terapia doustna lekami i ziołami światłouczulającymi  np: dziurawiec, nagietek, rumianek, herbatka Figura 1, 2, Bukiet Ziół,
  należy odstawić 1 tydzień przed zabiegiem.
- terapia doustna retinoidami (np. Izotek), wymagana jest półroczna przerwa między końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem.
- wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilator mechaniczny), należy odczekać min. 4 tygodnie przed zabiegiem.
- wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne
- ciąża
- choroby nowotworowe
- indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
- fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, łuszczyca
- skłonność do przebarwień i bliznowców
- aktywne infekcje skóry, reticularis (marmurkowa skóra), opryszczka

Czas trwania depilacji laserowej: w zależności od depilowanej powierzchni
CENNIK depilacji laserowej diodowym laserem LIGHTSheer® DESIRE™ 

 

Kontakt

ul. Wybickiego 20 A, 87-100 Toruń
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
Sobota i pozostałe godziny do uzgodnienia.
tel. 792 234 418, e-mail: biuro@sferapiekna.com.pl 
nr konta bankowego: 61 1160 2202 0000 0001 7079 9925

  • Facebook

Mapa dojazdu

[obiekt mapy]

Banery